گفتگوی مجله کشف استعدادبرتر با خانم عسل اسدیان از هنرمندان حوزه مشق

۱/لطفاً خودتون رو برای مخاطبین ما معرفی کنید
بنام ایزد یکتا،عسل اسدیان هستم با تخلص آتی .متولد یکم مهر ۱۳۶۱تهران.

۲/علاقه ی شما به ادبیات از چه زمانی شروع شد؟
از کودکی همیشه به ادبیات و بیوگرافی بزرگان هنر و اهل قلم علاقه زیادی داشتم علاوه بر خواندن آثار آنها ،متن های ادبی و داستان کوتاه هم مینوشتم کم کم به شعر روی آوردم در دوران راهنمایی شعر هام رو در مدرسه می خواندم و در دوران دبیرستان در مجله های مربوط به نوجوانان چاپ میشد.
۳/از چه زمانی شعر گفتن برای شما جدی شد؟
بعد از اتمام دبیرستان با جدیت بیشتری پیگیر این حوزه شدم .
۴/نظر خانواده در مورد شعر گفتن شما چه بود؟
با اینکه کسی در خانواده اهل هنر نبود و فقط خواهر کوچکتر در حوزه هنر نقاشی فعالیت می‌کرد اما همیشه مشوق بنده بودند بخصوص مادرم که در هر زمینه ای پشتیبان اصلی ام بودند.پس از ازدواج هم همسرم مهربانم بزرگ‌ترین حامی من شده و جا داره اینجا ازشون تشکر کنم که بعد از فوت مادر گرانقدرم جای خالی ایشان را برایم پر کردندچه در مهر ‌محبت چه در حمایت از اشعارم.
۵/در چه قالب هایی شعر میگویید ؟
بیشتر در زمینه سپید کار میکنم اما در گذشته بیشتر غزل مورد توجهم بوده ،در کل سبک رباعی و غزل و سپید و چهار پاره و چامک را بیشتر کار میکنم.
۶/در بین شاعران بعد از انقلاب کدام را موفق میدانید؟
خوب شاعر موفق بعد از انقلاب خیلی زیاده اما من به شخصه از خانوم‌ها بانوسیمین بهبهانی و از آقایان جناب فاضل نظری را بسیار دوست میدارم.
۷/به نظر شما شعر گفتن قابل یاد گرفتن یا ذاتی است؟
به نظر بنده یک استعداد در وجود آدم است اما باید هر استعدادی را با تمرین و آموزش پخته کرد وپرورشش داد پس استعداد ذاتی به علاوه آموزش و تمرین می‌شود هنرمند.البته تعریف شخصی بنده است.
۸ /موضوعات و مضامین اشعار شما بیشتر چیست؟
در هر زمینه ای ،اما عاشقانه و اجتماعی را بیشتر دوست دارم اما گاهی شعر خودش میاید و مضمونش دست خود آدم نیست.
۹/آثار چه شاعرانی را بیشتر مطالعه میکنید و در سرودن تحت تاثیر کدام شاعر هستید؟
سهراب سپهری،فاضل نظری،شاملو و فروغ و پروین ,سیمین بهبهانی.
۱۰/به عنوان شاعر جوان انتظار دارید در شعر به چه افقی دست پیدا کنید؟اینکه بتونم با شعر سهمی هر قدر کوچک در راه اعتلای ادب وهنر کشورم ایفا کنم و این ادبیات غنی کشورم رو به دنیا معرفی کنم .

۱۱/چه آثاری از شما به چاپ رسیده و در چه جشنواره هایی شرکت کرده و برگزیده شده اید؟به غیر از این کتاب مشترک که خدمت دوستان عزیز هستیم یه کتاب دیگه زیر چاپ هست امااین کتاب مشترک در واقع اولین قدم برای بنده است چون قبل از اون هرگز جدی به این قضیه نگاه نکرده بودم .

۱۲/انجمن ها چه تاثیری بر شعر شما گذاشته است؟
بسیار زیاد،در گذشته که شبکه های مجازی نبود وبنده برای مدتی در تبریز زندگی میکردم که همزمان با دوره تحصیلی دبیرستان بود در انجمن ادبی شعر تبریز عضو بودم و برای دو سال در کلاسهای استاد درویش یکی از پیشکسوت های شعر کلاسیک شرکت میکردم. و در محضر ایشان سبک های شعر عروضی را به طور کامل آموزش دیدم و همراه عزیز من در این دوران یگانه خواهر نازنینم بود که تمام کلاسها را با من بودند و همیشه تشویقم می‌کردند.بعد از اون دیگه در انجمن های مجازی مختلف عضو بودم و هم زمینه آموزش هم زمینه ارائه کارهام باهاشون همکاری داشتم.مطالعه و خواندن سبکهای مختلف شعر و آوار دیگر هنرمندان خیلی موثره.

در پایان یکی از شعر هاتون رو برای ما بخوانید.

حسرت
***
اندیشه های‌, پوسیده ایم
سوار بر قالیِ سلیمان !!
آه
ریشه هایمان هم خشکید
در فراغ زلالت

آدینه ها گذشتو
نیامدی و هنوز
سُم می کوبند
این وحشیان سرگردان بی شعر

و ما هنوز…
قد حسرتهایمان را وجب میکنیم
شما هم می توانید نویسنده؛شاعر؛پژوهشگر، مترجم و هنرمند بزرگی شوید.

کافی است به گروه بزرگ کشف استعداد برتر و موسسه انتشاراتی حوزه مشق بپیوندید.

با مدیریت استاد فردین احمدی

۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: