گفتگوی مجله کشف استعداد برتر با صدیقه رفیعی از هنرمندان حوزه مشق

گفتگوی مجله کشف استعداد برتر با صدیقه رفیعی از هنرمندان حوزه مشق

لطفاً خودتون رو برای مخاطبین ما معرفی کنید
صدیقه رفیعی متولد ۶۷/۴/۴ فارغ التحصیل رشته ی مهندسی معماری

علاقه ی شما به ادبیات از چه زمانی شروع شد؟ از زمان دبیرستان دبیر ادبیات با ذوقی داشتیم که زیاد برامون شعر میخوندن والبته بسیار زیبا شعر میخوندن ایشون باعث شدن به ادبیات علاقه مند بشم و جا داره همینجا تشکر کنم از سرکار خانم ناهید محمد زاده و علاقه ی مادرم به اشعار حافظ.

از چه زمانی نوشتن برای شما جدی شد؟ زمان خاصی رو به خاطر نمیارم سالهاست که برای دل خودم مینویسم و جدی شدن نوشتن برام از زمان آشنایی با جناب دکتر احمدی و انتشارات حوزه ی مشق بود.

نظر خانواده در مورد نوشتن شما چه بود؟ بی شک بزرگترین مشوق من برای نوشتن خونواده ام بودن و البته بزرگترین انگیزه برای زندگی و البته دوستانی که در کنار خانواده همیشه برای نوشتن به من انگیزه دادن.

در بین نویسندگان بعد از انقلاب کدام را موفق میدانید؟در بین نویسندگان جناب عباس معروفی خالق اثر سمفونی مردگان و در بین شاعرها استاد قیصر امین پور و آقای محمد علی بهمنی رو موفق میدونم.

به نظر شما نوشتن گفتن قابل یاد گرفتن یا ذاتی است؟به نظر شخص بنده نوشتن بیشتر یک استعداد ذاتی ست که تمرین و ممارست هم کمک میکنه به بهتر نوشتن.

موضوعات و مضامین نوشته شما بیشتر چیست؟بیشتر دلنوشته هست و نوشتن از احساسات و احوالات آنی هرچند نوشته هایی با مضمون انگیزشی و اجتماعی هم زیاد دارم که امیدوارم در کتاب های بعدی چاپ بشن.

آثار چه نویسندگانی را بیشتر مطالعه میکنید و در سرودن تحت تاثیر کدام نویسنده هستید؟آثار نویسندگانی چون محمود دولت آبادی و صادق هدایت و اشعار حمید مصدق،فروغ فرخزاد،سهراب سپهری و مهدی سهیلی
البته در نوشتن تحت تاثیر نویسنده ی خاصی نیستم و بیشتر نوشته ها از فکر روی کاغذ اورده میشن و تحت تاثیر احساساتم در همون لحظه هست.

❤💙💎

شما هم می توانید نویسنده؛شاعر؛پژوهشگر، مترجم و هنرمند بزرگی شوید.

کافی است به گروه بزرگ کشف استعداد برتر و موسسه انتشاراتی حوزه مشق بپیوندید.

با مدیریت استاد فردین احمدی

۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

💎❤💙

به عنوان نویسنده جوان انتظار دارید در نوشتن به چه افقی دست پیدا کنید؟ دوست دارم کتابای بیشتری به قلم خودم تحریر و چاپ بشه و در نویسندگی به اوج موفقیت و شهرت برسم.

چه آثاری از شما به چاپ رسیده و در چه جشنواره هایی شرکت کرده و برگزیده شده اید؟ کتاب در آستانه ی سی سالگی اولین کتابی ست که به همت جناب دکتر فردین احمدی و انتشارات حوزه ی مشق به چاپ رسیده.

انجمن ها و محافل ادبی چه تاثیری بر شما گذاشته است؟ حضور در محافل و انجمن های ادبی کمک شایانی به کشف استعدادهای درونی داره

 

💎❤💙

شماهم می توانید نویسنده؛شاعر؛پژوهشگر، مترجم و هنرمند بزرگی شوید.

کافی است به گروه بزرگ کشف استعداد برتر و موسسه انتشاراتی حوزه مشق بپیوندید.

با مدیریت استاد فردین احمدی

۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: