روز جهانی عاشقان کتاب گرامی باد

روز جهانی عاشقان کتاب گرامی باد

۹ آگوست مصادف با ۱۸ مرداد؛ ( با تاخیر) روز عاشقان کتاب گرامی باد.
جیم ران:
آدم های موفق کتابخانه دارند و بقیه تلویزیون های بزرگ دارند.
عشق به کتاب و مطالعه دروازه فرهنگ و اندیشه را به روی ما می گشاید و نه تنها این افراد بهترین استفاده را از اوقات فراغت خود می برند، بلکه ذهن خود را از نگرانی به دور می کنند.

شاید گفتن جمله بهترین دوست آدم، کتاب است به نظر شما یک جمله کلیشه ای باشد، ولی واقعا این موضوع واقعیت دارد. کتاب و کتابخوانی آموزش یک فرآیند مهم در زندگی انسان است. این خود گواه آن است که انسان نمی تواند بدون آموزش خوب روی پای خود بایستد و توسعه پیدا کند.
در این روزها، اکثر مردم از روی علاقه مطالعه نمی کنند.
دلایل متعددی هم برای این امر وجود دارد. برخی بر این باورند که مطالعه زمان و زحمت زیادی را می طلبد. برخی هم چون در دوران تحصیل از درس خواندن لذت نبرده اند، تصور نمی کنند بتوانند از مطالعه لذت ببرند. عده ای نیز چون در محیط مطالعه نبوده اند، لذت مطالعه در آنها پرورش نیافته. با این حال مطالعه می تواند تا حد زیادی کیفیت زندگی شما را بالا ببرد، راه هایی هم وجود دارد تا مطالعه را به یک امر لذت بخش تبدیل کنیم.
جرج آر، آر مارتین، نویسنده ” بازی تاج و تخت” یک بار نوشت:
کسی که با مطالعه سر و کار دارد، هزاران بار قبل از مرگش زندگی می کند. ولی کسی که مطالعه نمی کند، فقط یکبار قبل از مرگش زندگی می کند.

کتاب منبع ارزشمندی از دانش است که شامل مزایای بی نهایت می باشد. کتاب می تواند نقش بسیار مهمی در شکل دادن به زندگی انسان ها داشته باشد. کتاب ارائه یک راه حل بزرگ در مقابل مشکلات، دانستنی ها و افزایش سطح دانش ما است. بنابراین، کتاب می تواند یار وفادار و نزدیکترین کس به ما باشد و می تواند ما را به چگونه رفتار کردن در زندگی عملی، هدایت کند.
هر فردی می تواند عاشق مطالعه شود به شرطی که ارتباط مناسبی با چیزی که برای هر فرد مهم است و او را به هدفش نزدیک می کند برقرار کند، میان مطالعه و دیگر علایقش ارتباط ایجاد کنید، به یاد داشته باشد که غیر از کتاب منابع دیگری هم وجود دارد و می توانید از مجلات چاپی یا آنلاین، سایت ها و… به عنوان منبع مطالعاتی خود استفاده کند. کتاب هایی که دوست ندارد را کنار بگذارد.

کتاب یکی از بهترین ابزار برای آموزش و تربیت می باشد. یک کتاب خوب همیشه دارای اثرات مفیدی است که در ذهن خواننده تاثیر می گذارد. قدرت روح و افکار را افزایش دهد. و دانش را در فروشگاه ذهن انسان زیاد می کند.
کتاب اخلاق به لیاقت و افزایش شایستگی کمک می کند.

شما هم می توانید نویسنده؛شاعر؛پژوهشگر، مترجم و هنرمند بزرگی شوید.

کافی است به گروه بزرگ کشف استعداد برتر و موسسه انتشاراتی حوزه مشق بپیوندید.

با مدیریت استاد فردین احمدی

۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: