نیمی از مردم دنیا زن ها هستند و نیمی دیگر را زن ها میسازنند

نیمی از مردم دنیا زن ها هستند و نیمی دیگر را زن ها میسازنند

زن، ریحانه هستی و مظهر جمال الهی است اوست که به دنیا می­آورد، می­پروراند و شخصیت می­دهد. «زن بخش زیبا، لطیف و مستور آفرینش است.» باران محبتش، شکوفه­ های عشق و همدلی در خانه می­رویاند و لطافت بی­مانند روحش، طراوت و نشاط را در قلب زندگی می­پراکند.

نیک که بنگری، هر مورد کامیابی را مدیون مادری خواهی یافت که دامان نجیب و پاک و صفا و صداقت و صبرش، او را شایسته واژه مقدس مادری ساخته است. در جاده زندگی، هر دانشمند صاحب نام یا مصلح جهانی، ردپای روشن زنی را خواهی دید که یا مادری فداکار است یا همسری شایسته و یا خواهری غم­خوار.

وجود الهی زن، چه در قبل از اسلام و چه در عصر جاهلیت متجدد پیوسته به سوی بندگی سوق داده شده و بیشترین سرمایه گذاری صاحبان زر و تزویر برای انحطاط و استثمار جوامع، بر روی قشر زن بوده است که این امر، نشانه نقش اساسی زنان در حیات جامعه و هویت آنهاست.

نگاه ویژه به زن در جمهوری اسلامی باعث شده است که «در هیچ دوره­ای مانند امروز، زنان محقق، دانشمند، متفکر، ادیب، هنرمند و فعال در عرصه­های مختلف سیاسی و اجتماعی در کشور وجود نداشته است.

زن آنقدر وجاهت دارد که بشود برایش شعر سرود قصه گفت و داستانی را به نمایش در آورد.
اصلا این موجود اهورایی از چنان قداستی بهره مند است که میتوان
از شخصیت تک تک آنان در لایه لایه زندگی بهره جست تا این راز همیشه در بقای هستی به زیباترین وجهی جلوه گر شود …

تاریخ با خود از شاخصه هایی در این عرصه به تصویر کشیده است که با رجوع به به آن چیره دستی اشان بر ملا میشود …
عادی ترین منظری که میشود این پدیده را تعمیم داد نقش مادرانه ی این گوهر بی همتای بشریت است.
از این زاویه که بگذریم، نقاش چیره دست، او را در قامت هایی طلایی به تصویر کشید که نمیشود به قداست و عظمت آن سرِ تعظیم فرود نیاورد …
موجودیتی که با تمام ظلم مضاعفی که بر او رفته و می رود توانسته عرصه های علمی، ادبی، فرهنگی و اجتماعی را یکی پس از دیگی با دستان خالی تر از جیب هایش فتح کند !!
مادام کوری، فروغ، پروین اعتصامی و … نماینده گان برحسته ی این لایه از زنانی اند که توانسته اند بیشتر از دیگران جلوه گر شوند نه اینکه این بخش از جامعه فقط همین ها را دارد !!
بلکه تک تک این بارقه های عشق و فداکاری، تلاش و مهربانی، امید و زندگی از همان خصیصه ها بهره مند که این چنین بشر توانسته با تکیه بر ستوان فقرات استوارشان به بقا ادامه دهد …
نیمی از مردم دنیا را زنها تشکیل می دهند و نیمی دیگر را میسازند.
حالا فرقی نمی کند به چه مناسبتی از مقام این بزرگواران تجلیل کنیم !!
مهم آن است سرِ تعظیم به ساحت ملکوتی این گلهای همیشه معطر فرود آوریم تا به کمترین وجهی از چنین موجودات نازنین و دوست داشتنی قدر دانی بعمل آوریم …

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: