سلب توفیق یعنی چه؟؟

سلب توفیق یعنی چه؟؟

راه بهشت و جهنم گاهی به یک مو بنده!!!!

خیلی ترسناک است اگر بگوییم این سپاهی که رو بروی امام حسین علیه السلام ایستاد همگی مسلمان بودند، همه اهل نماز و روزه و قرآن بودند. حتی نماز شب خوان و حافظ قرآن هم بینشان بود، روز عاشورا‌ به نیت کشتن نوه پیامبر صلوات الله اجمعین وضو گرفتند و نماز خواندند….
خواستم به خودم بگویم اگر همه این کارها را بکنیم ولی امام زمانمان را نشناسیم به هیچ دردی نمیخورد، راه سعادت در گرو پیروی از امامِ زمان است.

و اما
سلب توفیق یعنی چی؟؟؟
یعنی اینکه هر سال در دستگاه امام حسین علیه السلام دعوت می شدیم عزاداری می کردیم روح و قلبمان را از معرفت بروز رسانی می کردیم ولی متاسفانه قدر ندانستیم فکر کردیم رفتن به این جلسات یک چیز عادی است و دعوتی در کار نیست.
خیلی از بزرگان یا به اصطلاح حاجی هایی که دستشان به دهانشان می رسید و در یک شب چند هزار پرس غذا میدادند که ۸۰ درصد دعوتی هایشان از دوست و آشنا و فامیل خودشان بودند و دریغ از اینکه در همان محل و شهرشان صدها خانواده که ماه ها بوی غذای درست و حسابی به مشامشان نخورده بود و بزرگ خانواده اشان جلوی زن و بچه اش صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته بود و شرمسار از دست خالی اش سر به گریبان غم فرو برده بود.
بله حاج آقا ای کاش نیتت خالص تر بود
ای کاش می دانستی چه کار بزرگی می کنی.
ای کاش خیلی ها که به درب خانه ات می آمدند دست خالی نمی فرستادی اشان به منزل،تا شرمسار نباشند حتی برای یک شب کوتاه هم که شده.
چه عزیزانی که سالها اسم پیر غلام را یدک می کشیدند ولی در همان هیئت ها خیلی ها را با کردار و اعمالشان زده میکردند.
حرف و انتقاد زیاد است که نمیشود اینجا گفت و مجال گفتن نیست،
بماند به وقتش…
به خودمان بیاییم والله این دنیا کوتاه است
اگر می خواهیم در این دستگاه باشیم باید خاکی باشیم باید بدانیم برای خلیفه الله داریم خدمت می کنیم سعادتی که ممکن است دیگر نصیبمان نشود

مداح عزیز تو را به خدا در کارها و نوع خواندنت تجدید نظر کن و سر میکرفون و زیاد کم خوندن دعوا نکن دیدی امسال را !! ممکن است سال دیگر نباشی !!!
پیر غلام عزیز که بهت این لقب رو اطرافیانت دادند و معلوم نیست واقعا در خانه ی اهل بیت جایگاهت چیست لطفا در کارت تجدید نظر کن بخاطر اینکه با فلان پیرغلام یا فلان بزرگ هیئت مشکل داری چند دستگی بین جوانها راه نینداز که باعث بشود سال بعد آن هیئت تبدیل به ۵ هیئت شود!!!
سینه زن ، زنجیر زن، آهای برادری که عَلَم برمی داری تو را به خدا در نیتت تجدید نظر کن در این دستگاه که خیر و برکت مادی و معنوی بی حد و حساب است تو سعی کن خالص حرکت کنی به خاطر خواهر و مادر مردم در تلاش نباشی.
خواهر عزیزی که چند ساعت جلوی آینه شش نفر آرایشت کرده اند قبل از اینکه بیایی به سمت دسته و ده دقیقه عزاداری را نگاه کنی که ۸۰ درصدشان جوان هستند و مجرد و دل دارند خواهش می کنم در کارت تجدید نظر کن شما به چندمین دوره نمایشگاه بین المللی مد و آرایش و لباس نیامده ای‌!!!
برادری که آمده ای در این دستگاه وجهه برای خودت جمع می کنی که انشالله دور بعد شورای محل و شهرت بشوی جان مادرت تو دیگر نمی خواهد به این دستگاه آسیب بزنی به اندازه کافی بقیه ضربه میزنند، تو دیگر انجام نده،به قول قدیمی ها چوبش را می خوری در زندگی ات !!!

آهای عزیزانی که فاز روشنفکری می گیرید و برای سازمان بهداشت جهانی احترام قائل هستید و کسانی که به هیئت می روند را به سخره می گیرید خواهشا کمی به فکر دکتر و پرستار بخش بیماران کرونایی هم باشید آنها هم آدم هستند و ممکن است نفر بعدی شما باشید
پس عاشورا تاسوعا به سمت مازندران و گیلان نروید مردم این منطقه هم آدم هستند، به آن ها رحم کنید.

نحوه عزاداری رهبر رو دیدید!!! تنها و تنها بود چه درسی میخواستند به ما بدهند:

۱. حتی اگر قانون باب میل مان نبود، ولی حتما رعایت کنیم.
۲.حتی اگر مستمع زیادی نداشتیم، ولی منبر و روضه ی حسین ( ع) را تعطیل نکنیم.
۳.حتی اگر در هیئت و تکیه مراسم عمومی نبود، ولی آن را سیاه پوش کنیم.
۴. ساده زیستی، نظم و ترتیب را فراموش نکنیم‌.

و
اما
خیلی از دوستانی که به بنده محبت دارند پرسیده اند من این ایام چکار می کنم
واقعیت این است من امسال خودم و خانواده ام به هیچ وجه برای عزاداری بیرون نرفتیم و سعی کردیم اگر توفیقی هم هست در خانه به دعا و مناجات مشغول باشیم.

در آخر به تمام ادیان و انسان هایی که به انسانیت معتقد هستند احترام می گزارم.
ولی من یک بچه شیعه هستم به این خاندان ارادت قلبی دارم و اعتقاد دارم از نمک و غذا و هرچه دارم از کرم و لطف این خاندان دارم.
خدایا تو بخاطر بی معرفتی من و امثال من و ما را کم سعادت و بی بهره از این دستگاه نکن
انشالله به حق همین روزهای عزیز این بیماری منحوس ریشه کن شود و انشالله سال دیگر منی که ارادت به این خاندان دارم و آن حاجی

نذری بدهد و

پیر غلام عزیز و همه خادمان این دستگاه حس کنند شاید آخرین دعوت و آخرین سال زندگیشان باشد و خالصانه در این دستگاه عشق بازی کنند.

یک درس مهم از عاشورا:
اگر دین نداریم لااقل آزاد مرد باشیم.

 

 

یادداشتی از فردین احمدی مدیر مسئول و صاحب امتیاز انتشارات حوزه مشق

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: