معرفی کتاب محبت و برادری در راستای وحدت اسلامی

#معرفی_کتاب_مناسبتی
#هفته_وحدت_گرامی باد.
کتاب ( بررسی منشور اخلاق دوستی ، محبت و برادری در راستای وحدت اسلامی) نوشته فردین احمدی پرعنوان ترین نویسنده و پژوهشگر جوان کشور

کتاب مذکور که برگرفته از قرآن، نهج البلاغه و سخنان امام و رهبری است، در چهار فصل به بررسی رابطه محبت خدا به بندگان، محبت بندگان به خداوند و محبت مومنان نسبت به یکدیگر پرداخته است.
نویسنده در مقدمه کتاب ، وحدت و همبستگی را رمز پایداری و پویایی اسلام می داند.

محبت یکی از خلقیاتی است که به گفته معصومین اساس دین دانسته شده است.احمدی با اشاره به سخنی از حضرت امیر المومنین، نعمت اتحاد و محبت و الفت را به علت منافع عظیم و دافع ضررهای فراوان که در آن وجود دارد، از ارزشی بالا برخوردار می داند. اخلاق حب و بغض، دو مظهر جذب و دفع عمومی در جوامع بشری و از مسائل ریشه ای در اخلاق اسلامی است و از آنجا که اساس زندگی بشر بر آن استوار است، در تربیت و اصلاح انسان نقش موثری ایفا می کند.
احمدی معتقد است: من به عنوان یه نویسنده و فعال پژوهشی بر خود لازم دانستم که از یک محرک مهم بنویسم، محرکی که به عنوان عاملی نیروزا امت اسلام را در جهت رسیدن به یک وحدت و انسجام به حرکت در می آورد و آن اخلاق دوستی، محبت و برادری ست. این عامل میتواند مانع مهم و پر قدرتی در برابر خدعه ها و مکرهای دشمنان جامعه ی مسلمین باشد و در کنار تجهیزات نظامی، پازل قدرت را برای مسلمانان تکمیل نماید….

 

 

 

 

❤💙 شما هم میتوانید نویسنده بزرگی شوید.

کافی است با گروه بزرگ کشف استعداد برتر و موسسه انتشاراتی حوزه مشق همراه شوید.

با مدیریت استاد❤فردین احمدی

۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: